• *آثار تاریخی شوشتر، اصلی ترین مجرا برای تحول در بخش اقتصادی و فرهنگی این کهن شهر تاریخی خوزستان به شمار می آید. به مناسبت سالروز ثبت جهانی سازه های آبی تاریخی شوشتر فعالیت های پایگاه پژوهشی شوشتر را بررسی کردیم و متوجه شدیم که از 16 اردیبهشت سال قبل هیچ خبری در این نهاد اتفاق نیافتاده که در سایت خبری آن درج شود بجز برگزاری افطاری که در رمضان سال جاری برگزار شده است، آن هم از سوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوشتر!
  • گزارش شوشترنامه از معضلات کشت ذرت؛
    *خوزستان با تولید 35 درصد تولید ذرت دانه ای و 12 درصد تولید ذرت علوفه ای در کشور جایگاه نخست را تصاحب کرده و هر ساله رکورددار میدان آمارهای برداشت؛ تولید و خرید تضمینی این محصول است. کشت ذرت در خوزستان از نیمه های تیرماه آغاز می شود ولی برخی از کشاورزان در سال جاری با قصد برداشت زودتر و عرضه نوبرانه ذرت در بازار مصرف خام، دست به کشت پیش از موعد این محصول زده اند که برای آنها مشکلاتی بوجود آمده است.
  • *شریان فعالیت عمرانی در شهر در دست شهرداری است و این نهاد مستقیما طبق قانون متولی اصلی خود را با رای غیرمستقیم مردم از طریق شورای اسلامی شهر خواهد شناخت.در شوشتر پس از برگزاری انتخابات در خرداد92 هماهنگ با سراسر کشور شورای اسلامی متشکل از دو طیف مستقل و ائتلاف حماسه خدمت تشکیل شد.
  • * سارقان طلافروشی شوشتر در لالی دستگیر شدند، این خبری است که دادستان عمومي و انقلاب لالي اعلام کرده و گفته است که سارقان دستگیر شده در لالی به سرقت طلافروشی در شوشتر نیز اعتراف کرده اند.
  • *یک راننده تریلی حوالی ساعت 22:40دقیقه چهارشنبه شب در خروجی شوشتر به سمت مسجدسلیمان با سلاح شکاری به قتل رسید.

آثار تاریخی شوشتر را آب برده است و برخی را خواب

*آثار تاریخی شوشتر، اصلی ترین مجرا برای تحول در بخش اقتصادی و فرهنگی این کهن شهر تاریخی خوزستان به شمار می آید. به مناسبت سالروز ثبت جهانی سازه های آبی تاریخی شوشتر فعالیت های پایگاه پژوهشی شوشتر را بررسی کردیم و متوجه شدیم که از 16 اردیبهشت سال قبل هیچ خبری در این نهاد اتفاق نیافتاده که در سایت خبری آن درج شود بجز برگزاری افطاری که در رمضان سال جاری برگزار شده است، آن هم از سوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوشتر!

نظرات منتشر شده: 0

دفایقی پیش
شهردار شوشتر به درخواست شورای شهر استعفا کرد

*دقایقی پیش آرش دور شهردار شوشتر پس از 45 ماه خدمت در قامت شهردار این شهر تاریخی به درخواست اعضای شورای اسلامی شهر از سمت خود استعفا کرد.

نظرات منتشر شده: 0

گزارش شوشترنامه از معضلات کشت ذرت؛
آفت به جان مزارع ذرت شوشتر؛ کرم سرخرطومی همه چیز را می خورد

*خوزستان با تولید 35 درصد تولید ذرت دانه ای و 12 درصد تولید ذرت علوفه ای در کشور جایگاه نخست را تصاحب کرده و هر ساله رکورددار میدان آمارهای برداشت؛ تولید و خرید تضمینی این محصول است. کشت ذرت در خوزستان از نیمه های تیرماه آغاز می شود ولی برخی از کشاورزان در سال جاری با قصد برداشت زودتر و عرضه نوبرانه ذرت در بازار مصرف خام، دست به کشت پیش از موعد این محصول زده اند که برای آنها مشکلاتی بوجود آمده است.

نظرات منتشر شده: 1

رویای استیضاح شهردار

*شریان فعالیت عمرانی در شهر در دست شهرداری است و این نهاد مستقیما طبق قانون متولی اصلی خود را با رای غیرمستقیم مردم از طریق شورای اسلامی شهر خواهد شناخت.در شوشتر پس از برگزاری انتخابات در خرداد92 هماهنگ با سراسر کشور شورای اسلامی متشکل از دو طیف مستقل و ائتلاف حماسه خدمت تشکیل شد.

نظرات منتشر شده: 6

سارقان طلافروشی شوشتر در لالی دستگیر شدند

* سارقان طلافروشی شوشتر در لالی دستگیر شدند، این خبری است که دادستان عمومي و انقلاب لالي اعلام کرده و گفته است که سارقان دستگیر شده در لالی به سرقت طلافروشی در شوشتر نیز اعتراف کرده اند.

نظرات منتشر شده: 4

قتل مشکوک یک راننده تریلی در شوشتر

*یک راننده تریلی حوالی ساعت 22:40دقیقه چهارشنبه شب در خروجی شوشتر به سمت مسجدسلیمان با سلاح شکاری به قتل رسید.

نظرات منتشر شده: 0

قابل توجه دلواپسان جذب اعتبارات شهرداری
اعتبارات عمرانی شهرداری شوشتر 100 درصد جذب شده است

*از این مقدار 200 میلیون تومان مربوط به بدهی های شهرداری و حدود 216 میلیون تومان جمع کْسورات این اعتبار می باشد که در نهایت مبلغ 1 میلیارد و 445 میلیون و 800 هزار تومان باقی می ماند.

نظرات منتشر شده: 2

بر اساس اعلام منجمان؛
مشاهده هلال ماه شوال در غروب جمعه/ ۳۰ روزه شدن ماه رمضان

*عضو هیئت امنای مرکزنجوم ادیب اصفهان بابیان اینکه به احتمال قوی مشاهده هلال ماه شوال غروب جمعه امکان پذیر وشنبه هفته آینده عیدفطر است، گفت: در این شرایط ماه رمضان امسال ۳۰روزه است.

نظرات منتشر شده: 0

کلیپ بسیار زیبا برای شهید مدافع حرم هادی کجباف

*شهید «هادی کجباف» در ابتدای سال جاری در حالیکه مسئولیت سازمان‌دهی و آموزش برخی از نیروهای مدافع حرم را در سوریه بر عهده داشت، به دست تروریست‌های تکفیری داعش در منطقه بصری الحریر استان درعا به شهادت رسید.

نظرات منتشر شده: 1

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوشتر:
هنوز فضای انتخابات وجود ندارد برخی بر طبل انتخابات می کوبند؛ رسانه ها مواظب اخبارشان باشند

* رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوشتر گفت: تقریبا هشت ماه تا انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده است و برخی رسانه ها به نحوی با این مسئله برخورد می کنند که به نظر می آید هیچ مسئله ای جز انتخابات در شوشتر وجود ندارد و این مهم دغدغه اساسی مردم در شهرستان است؛ در حالی که اینگونه نیست.

نظرات منتشر شده: 12

سادات ابراهیمی خبر داد:
آغاز عملیات اجرایی پروژه های بزرگ راهسازی در شهرستانهای شوشتر وگتوند

*نماینده مردم شوشتر وگتوند در مجلس گفت: با هدف تسهیل و تسریع رفت و آمد و همچنین کاهش سوانح عملیات اجرایی تعدادی از پروژه های بسیار مهم و تاثیرگذار راهسازی در شهرستانهای گتوند و شوشتر با اعتباری حدود 200 میلیارد ریال تا اواخر مرداد ماه سال جاری آغاز می شود.

نظرات منتشر شده: 8

توجه به مشکلات آسفالت در شوشتر ستودنی است

*در خرداد ماه جاری بیش از 15 پروژه آسفالت معابر در سطح شهر شوشتر اجرایی شده است که این مهم نشان از اهتمام مسئولان شهرداری به عمران و رفاه مردم در این حوزه است.

نظرات منتشر شده: 11

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوشتر:
تئاتر از جامعه فاصله گرفته است؛ باید امور را به هنرمندان سپرد

*رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوشتر در گفت‌وگوی تلفنی با ارمغان بهداروند، رئیس انجمن تئاتر کشور، مسایل حوزه تئاتر را مورد بررسی قرارداد و گفت: در سال های گذشته هنر تئاتر از مردم فاصله گرفته و برای افزایش مخاطب باید امور را به هنرمندان سپرد.

نظرات منتشر شده: 0

رئیس شورای اسلامی شهر شوشتر:
بودجه استانی بدهند؛ زیرگذر کمربندی را اجرا می کنیم

رئیس شورای اسلامی شهر شوشتر اجرایی شدن پروژه زیرگذر کمربندی این شهرستان را منوط به اختصاص اعتبار استانی دانست و گفت: برآوردها بر نیاز 120 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این زیرگذر است.

نظرات منتشر شده: 5

در روزهای آینده؛
حیدر جایگزین حیدر می شود؛ نجفی می رود سیدی می آید

*بر اساس اخبار موثق رسیده حیدر سیدی که چند وقتی است برای صدور حکم فرمانداری شوشتر به وزارت کشور معرفی شده است موفق به دریافت حکم فرمانداری شده در روزهای آینده معارفه خواهد شد و کارش را رسما آغاز می کند.

نظرات منتشر شده: 15
چند رسانه ای

 

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل:
امروز سه شنبه 1394/05/6 شمسی
مطابق با 2015/07/28 میلادی