شنبه 13 تير 94 - 10:55
کد خبر: 12916

هشدارهایی که از دو ماه قبل داده می شد؛
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خوزستان آب پاکی را روی دست همه ریخت؛ بیماری روده ای در راه است

*سرپرست دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز هشدار داد: فاضلاب‌هاي سطحي و جوي‌هاي روباز، زمينه را براي شيوع بيماري‌هاي روده‌اي فراهم كرده و تهديدي براي سلامت مردم به شمار مي‌رود.

شوشترنامه به نقل از خوزآنلاین: دكتر اسماعيل ايدني اظهاركرد: وجود بيماري‌هاي ناشي از عوامل محيطي و دخالت‌هاي انسان و بيماري‌هاي منتقله از آب و مواد غذايي، از مشكلات عمده‌اي است كه در خوزستان وجود دارد.

وي با اشاره به وجود جوي‌هاي روباز و فاضلابهاي سطحي در سطح استان، افزود: اين مشكل تنها مختص شهر اهواز نيست و آن را در بیشتر شهرهاي استان مي‌توان مشاهده كرد. وجود فاضلاب‌هاي سطحي افزايش شيوع بيماري‌هاي منتقله از آب و غذا را نيز به دنبال دارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز عنوان كرد: در دو فصل تابستان و پاييز با افزايش بيماريهاي اسهالي و همچنين بيماري‌هاي ناشي از مصرف آب، مواجه مي‌شويم؛ با این حال نظارت و پايش بسيار خوبي در سيستم شبكه آب‌هاي آشاميدني در خوزستان و به ويژه شهر اهواز انجام مي‌شود و آب آشاميدني ما از نظر كلر باقيمانده، شرايط استانداردی دارد.

ايدني اظهار كرد: البته مساله وجود فاضلاب‌هاي سطحي را نمي توان كتمان كرد زیرا مردم به وضوح شاهد اين موضوع هستند. حل اين مشکل نیز نيازمند توجه ويژه همكاران در مجموعه آب و فاضلاب خوزستان است و طبيعتا بايد تعميرات لازم و بهبود زيرساخت‌ها در اين حوزه انجام شود تا بتوان اين مشكل را حل كرد.

وي افزود: شايد اصلاح زيرساخت‌ها، پروسه‌زمان بر باشد ولي اقداماتي از جمله شامل آهك پاشي، گندزايي و ضدعفوني مناسب بايد در اولويت قرار گيرد تا خطرات آن براي سلامت مردم كاهش یابد.
انتهای پیام/۱۰۳۱

کلیدواژه ها: اسماعیل ایدنی, وبا در خوزستان

نظرات
نظرات منتشر شده: 1   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
امين69
2
پاسخ
0
جمعه 19 تير94
شوشتر که واسه قسم خوری نیم متر هم جوی سرپوشیده نداره که علاوه بر بیماری بوی بدش هم آدم رو از پا در میاره...؟؟؟
قابل توجه مسئولین؟
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: