سه شنبه 19 ارديبهشت 96 - 17:42
کد خبر: 14037

عملیات سینی دوار راه آهن شوشتر به اتمام رسید؛
بزودی شاهد سوت قطار در شوشتر خواهیم بود

*درحالی که چند روز پیش نماینده مردم شوشتر و گتوند از اتمام نصب سینی دوار خبر داده بود و گفته بود که الان باید تلاش کنیم تا شرکت رجا برای تردد قطار به شوشتر برنامه ریزی کند، فرماندار شوشتر گفت: بزودی شاهد شنیده شدن سوت قطار خواهیم بود.

مصطفی سمالی در حاشیه بازدید از پایان عملیات سینی دوار در شهرستان شوشتر اظهارکرد:برای احداث سینی دوار اعتباری بالغ بر 60میلیاردریال طی 6ماه هزینه شد.

وی افزود: از 26اسفند 94به دلیل برخی مشکلات از جمله نداشتن سینی دوار تردد قطار در شهرستان شوشتر تعطیل شده بود که با پیگیری مسئولان استانی وشهرستانی مشکل سینی دوار برطرف شد.

فرماندارشوشترتصریح کرد:فعال بودن خط راه آهن شوشتر نقش مهمی در رونق اقتصادی شهرستان ایفا می کند و پیگیری برای متصل شدن آن به مسجدسلیمان و سپس استان اصفهان در دست انجام است.

وی درپایان گفت:با پایان عملیات احداث سینی دوار در شهرستان شوشتر بار دیگر شاهد نواخته شدن سوت قطار در این مسیر خواهیم بود.

سینی دوار جایگاه تغییر جهت لکوموتیوها در حمل و نقل ریلی بوده و برای راه آهن در عملیات مانور قطارها و سرعت بخشی به جابجایی واگن های باری و مسافری از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

پیش از احداث سینی دوار جابجایی مسافران تهران و مشهد از ایستگاه راه آهن شوشتر تا اندیمشک به وسیله تاکسی سرویس انجام می شد و موجب نارضایتی مردم شده بود.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: