پنجشنبه 13 مهر 96 - 15:18
کد خبر: 14198


رونمایی از فیلم مستند شهید هادی کجباف در شوشتر

محمد غدیرزاده معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان، از برگزاری مراسم شب خاطره مدافعان حرم به همراه رونمایی از فیلم مستند شهید کجباف در شوشتر خبر داد.

 

وی اظهار کر: مراسم شب خاطره مدافعان حرم همراه با رونمایی از فیلم مستند شهید کجباف ساعت ۲۰:۳۰ پنج شنبه ۱۳ مهر در مسجد جزایری شهرستان شوشتر برگزار می شود. برگزاری این مراسم با حضور سردار نوعی‌اقدم فرمانده قرارگاه حضرت زینب(س) در سوریه و سخنرانی وی درباره تحولات منطقه، سردار خادم سید الشهدا فرمانده قرارگاه کربلا، سردار هاتف فرمانده قرارگاه حضرت ابوالفضل(ع) و مسئولان کشوری و استانی حوزه هنری و دستگاه‌های فرهنگی استان همراه خواهد بود.

 

غدیرزاده در ادامه با بیان اینکه تهیه کننده این فیلم مستند، حوزه هنری خوزستان است، اضافه کرد: یکی از رسالت‌ها و وظایف حوزه هنری پرداختن به مقام شامخ شهدا و زندگی نامه و زنده نگه داشتن یاد و خاطره این بزرگواران است. زندگی شهید کجباف با توجه حضور این شهید در دوران انقلاب، دفاع مقدس و پس از آن مبارزه با تکفیری‌های داعش دارای اهمیت بود، از این رو، حوزه هنری خوزستان بنابر رسالت خود زندگی نامه این شهید را دستمایه فیلم مستند قرار داد.

 

معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری گفت: این فیلم مستند ۵۰ دقیقه‌ای بازگو کننده تلاش و رشادت این شهید بزرگوار است. محقق و پژوهشگر ساخت این مستند ابوالقاسم غلامحیدر است که به همراهی آرش ساربان کارگردانی این فیلم را هم بر عهده داشته‌اند. کار تدوین این مستند را نیز آرش ساربان انجام انجام داده است.

 

وی با بیان اینکه در این مستند به زندگینامه شهید از نگاه همرزمان و خانواده وی پرداخته شده است، اعلام کرد: پس از رونمایی از این فیلم مستند به زودی کتاب شهید کجباف هم توسط حوزه هنری خوزستان منتشر می‌شود.

 

شهید هادی کجباف در جبهه‌های نبرد با گروه‌های تکفیری ۳۱ فروردین سال ۹۴ در در جنوب سوریه به شهادت رسید.

نظرات
نظرات منتشر شده: 1   در انتظار: 1   غیر قابل انتشار: 0  
علی
1
پاسخ
0
سه شنبه 25 مهر96
خانواده ایشان که خود را اهوازی معرفی کرده اند.
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: