شنبه 15 مهر 96 - 23:15
کد خبر: 14200

عضو شورای شهر شرافت:
عدم تخصیص اعتبارات تامین آب شرب برای مردم شهر شرافت مشکل ایجاد کرده است

*عضو شورای شهر شرافت گفت: مسئولان محترم چاره اندیشی کنند؛ عدم تخصیص اعتبارات صرفا روی کاغذ پاسخگوی پاسخگوی نیاز تامین آب شرب شهر 17 هزار نفر شرافت نیست.

علی نوروزی در گفت و گویی با خبرنگار شوشترنامه اظهار کرد: نبود آب شرب در شب در شهر شرافت بدلیل خاموشی پمپ از ساعت11 تا پنج صبح و عدم بهره برداری از مخزن 3 هزار و 500 متر مکعبی بعد از گذشت 9 سال متوالی سبب ایجاد رنج و مشقت برای شهروندان این شهر شده است.

وی افزود: از مزایای راه اندازی این مخزن در صورتی که وارد مدار شود اشتغالزایی برای پنج نفر و جلوگیری از خاموشی پمپ آب در شب و جلوگیری از شکستگی لوله ها و نهایتا فشار یکسان در شبکه است و عدم پیگیری مسئولان مزید علت در این مشکل شده است.

نوروزی خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات زیرساختی در این شهر تازه تاسیس وجود بیش از 9 کیلومتر شبکه فرسوده است، با اختیار داشتن همین میزان لوله می توان شبکه را تعویض و از شکستگی های روزانه شبکه آبرسانی جلوگیری می کند، نبود شیر فلکه در خیابان های اصلی باعث شده تا در موقع تعمیرات تمام شهر بدون آب بماند تا تعمیرات صورت پذیرد و این مهم برای مردم شهر شرافت مشکل آفرین است.

این عضو شورای شهر شرافت تاکید کرد: 15 خیابان در سطح شهر وجود دارد که لوله گذاری آب نشده اند، و نیاز به توسعه شبکه دارند، از طرفی بی نظمی شبکه آب در فاز دو و سه مسکن مهر و بعضی از خیابان ها اصلا لوله گذاری نشده اند و به موقع قرائت نشدن کنتورهای آب باعث ناراحتی و نگرانی مردم شهر شده است.

نوروزی افزود: شهرهای همجوار همچون صالح شهر با وجود یکهزار و 500 مشترک اداره آبفا مستقل دارند و درآمد همان شهر از محل فروش آب صرفا به همان شهر اختصاص می یابد ولی در شهر شرافت با وجود بیش از چهار هزار مشترک و انشعاب آب به دلیل عدم پیگیری مسئولان هنوز اداره این شهر مستقل نشده است و مقداری از درآمدهای قبوض آب این شهر به حساب اداره آبفا واریز می شود.

عضو شورای شهر شرافت تاکید کرد:علی رغم مشخص شدن مکان چاه سوم که صرفا در حد کلنگ زنی به دلیل عدم پیگیری مسئولان باقی مانده است و شهر شرافت به دلیل در حال توسعه بودن نیاز به راه اندازی واین پاه و وارد مدار شدن آن دارد.

وی در پایان افزود: امید است نماینده محترم شهرستان و مسئولان ذی ربط با وسعت نظر نسبت به حل مشکل آبرسانی شهر شرافت اقدام عاجل انجام دهند.

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: