يكشنبه 16 مهر 96 - 19:48
کد خبر: 14203


شهرداری شوشتر در آستانه زیان 152 میلیارد ریالی

*شهرداری شوشتر با رایزنی های انجام شده و استفاده از بخشنامه تامین اجتماعی در تلاش است تا از بخشودگی جرائم دیرکرد تامین اجتماعی رهایی یابد و تنها اصل بدهی را پرداخت کند و بار سنگینی از دوش خود در این سال ها بردارد.

به گزارش شوشترنامه، بر اساس اعلام تامین اجتماعی شوشتر بدهی شهرداری شوشتر با احتساب جرائم دیرکرد 168 میلیارد ریال است(معادل 16.8 میلیارد تومان) که در صورتی که از مزایای بخشنامه تامین اجتماعی استفاده کند و به صورت اقساط یکساله به پرداخت مشغول شود تنها باید 72 میلیارد ریال (معادل7.2 میلیارد تومان) باید پرداخت کند و مابقی بخشوده می شوند.

شهرداری شوشتر به منظور تامین نقدینگی برای پرداخت ماهانه 6میلیارد و 130 میلیون ریال(معادل 613 میلیون تومان) برای اقساط تعیین شده به شورای شهر پیشنهاد کرده است که زمین آتش نشانی شوشتر که در تصرف تامین اجتماعی است با مصوبه شورای شهر به فروش برساند و بدهی های معوق را در این زمینه پرداخت کند؛ این مصوبه هنوز در شورای شهر باقی مانده است و از سرانجام آن خبری در دست نیست.

شهردار شوشتر در این زمینه در گفت و گویی با شوشترنامه اظهار کرد: زمین آتش نشانی شوشتر در سال 1391 از سوی تامین اجتماعی به جای بدهی های شهرداری تصرف شده است این زمین در قیمت گذاری های رسمی تامین اجتماعی 16 میلیارد ریال(معادل1.6 میلیارد تومان) قیمت گذاری شده است.

مهراب فلسفی زاده خاطر نشان کرد: اگر این مصوبه به دست شهرداری برسد و مجوز تفکیک و فروش این زمین که الان در تصرف تامین اجتماعی اخذ شود با فروش آن همه بدهی شهرداری پرداخت خواهد شد و شهرداری از این معضل همیشگی رهایی می یابد؛ ما در شهرداری شوشتر منتظر مصوبه شورای شهر هستیم و هنوز ابلاغیه ای از این مصوبه به دست ما نرسیده است.

با محاسبات انجام شده شهرداری شوشتر با استفاده از این بخشنامه می تواند بیش از 56.8 درصد بدهی معوق خود را در قالب جرائم دیرکرد بخشوده کند و تنها 43.2 درصد بدهی را که اصل بدهی است در قالب اقساط یکساله پرداخت خواهد کرد.

بر اساس پیگیری های انجام شده مصوبه مجوز فروش زمین آتش نشانی در شورای شهر هنوز معطل سه امضاست، این وقت کشی می تواند به زیان 152 میلیارد ریالی شهرداری ختم شود، بهتر است فرماندار شوشتر و رئیس شورای شهر در این زمینه فکری اساسی کنند.

در این زمینه شوشترنامه با نائب رئیس شورای شهر شوشتر مصاحبه کرد و سرانجام این مصوبه را جویا شد. شاهین زلقی در پاسخ شوشترنامه اظهار کرد: مصوبه تفکیک و افراز زمین آتش نشانی که در شرایط کنونی با اجراکشیدن تامین اجتماعی از تصرف شهرداری خارج شده است با چهار امضا به فرمانداری ارسال شده است.

وی تاکید کرد: تلاش داریم از فرصت طلایی بخشنامه تامین اجتماعی استفاده کنیم و در این زمینه حاضر به اتلاف وقت نیستیم، می کوشیم تا باری از شانه های نحیف شهرداری شوشتر برداریم.

 

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 1   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: